stöd oss

Skrivet: 4 september, 2020

Kraftsamlingen 2020 online – tillsammans med Clara Henry

Kraftsamlingen, en helg fylld av gemenskap, skratt, tårar, inspiration och kärlek – görs om och blir en onlineträff. 

Under våren har vi planerat och hoppats kunna samlas fysiskt under ett och samma tak på Kraftsamlingen. Men med tanke på den rådande pandemin och de lagar som råder kring större sammankomster är vi väldigt ledsna över att behöva meddela att vi tyvärr inte kommer kunna träffas fysiskt i Göteborg i höst. 

Men! Självklart kommer vi fortfarande ses ❤️ Vi gör om Kraftsamlingen till en onlineträff som kommer äga rum samma helg som tidigare men med start på lördagen 7 november till söndagen 8 november 2020. Vi kommer fortfarande skapa en helg skräddarsydd för er, med olika workshops, föreläsningar och underhållning. 

Trots att helgen blir digital är vi glada att få berätta att programledaren och bloggaren Clara Henry kommer vara med som konferencier och tillsammans med oss fira att Ung Cancer fyller tio år! 

Fotograf: Morgan Norman.

Vi är också glada att kunna meddela att fler av våra medlemmar har möjlighet att delta och ingen av er kommer behöva resa, då du istället kommer vara med på onlineträffen via din dator.  Här hittar du som är medlem anmälan som återigen har öppnat! Är du ännu inte medlem kan du bli det på ungcancer.se

Är du i behov av stöd?

Ung Cancer finns till för unga vuxna cancerdrabbade och närstående mellan 16-30 år. Vi ger våra medlemmar möjlighet att få rehabilitering, stipendier för att få ekonomin att gå ihop och få träffa andra och uppleva en gemenskap i en tid då det är lätt att känna sig ensammast i världen.

Få stöd

Liknande inlägg

PIZZA RUN 26 STHLM

Gör nåt nice, ät en slice och säg Fuck Cancer! Söndag 26 april springer vi Pizza Run. Loppet som tar dig...

Läs mer
Jag vill bidra

Fuck Cancer-loppet våren 2026

I april säger vi Fuck Cancer. För unga vuxna som lever med och nära cancer. För alla känslor som ryms...

Läs mer
Jag vill bidra

Tack för att du gör så att ingen behöver vara ensam

”Jag kände mig så ensam.” Det är det vanligaste budskapet vi får från våra medlemmar. Men tack vare dig –...

Läs mer
Ung Cancer

Din gåva gör skillnad

Tack vare din gåva kan vi fortsätta minska ensamhet och ge personligt, ekonomiskt och rehabiliterande stöd

Ge en gåva